Miejsca warte uwagi

Rodos to niezwykła grecka wyspa, którą rok rocznie odwiedzają rzesze turystów. Ulubiona wyspa boga słońca Heliosa czaruje długimi, piaszczystymi plażami, niezwykle zacisznymi i malowniczymi zatokami, a także interesującymi zabytkami. To miejsce urocze, zapadające w pamięć i pozwalające prawdziwie się zrelaksować. Liczne dyskoteki i kluby zapewniają rozrywkę po świt, a luksusowe hotele i piękne plaże odpoczynek po nocnych wojażach.

Stolicą wyspy jest miasto Rodos, które obfituje w zabytki z różnych epok, a także urocze zaułki czy też przytulne tawerny i kawiarnie. Ciekawy port posiadał w starożytności u wejścia posąg Heliosa, który zaliczany był do siedmiu cudów świata, lecz jego pozostałości nie zostały odnalezione. Można zobaczyć tu jedynie dwie mniejsze rzeźby. Port jest także miejscem, w którym można zakupić oryginalne pamiątki oraz podziwiać ogromne wycieczkowce i wspaniałe jachty.

Warto zajrzeć także na Stare Miasto, które wita turystów średniowiecznymi murami posiadającymi aż 11 przepięknych bram. Zostały one wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Stolica wyspy czaruje również meczetem Sulejmana z ozdobną różową fontanną, Muzeum Archeologicznym ulokowanym w szpitalu Joannitów pochodzącym z XV wieku czy też ulicą handlową Sokratus.

Niewątpliwie jednym z najbardziej urokliwych miejsc na całej wyspie jest Dolina Motyli czyli Petalaudhes. Czaruje ono drzewami ambrowca rozciągającymi się na długie kilometry, piękną ćmą miedziówką, która przypomina ogromnego motyla ( ma śliczne żółto – czarne skrzydła ), a także niesamowitymi widokami.

W samym centrum wyspy również można odnaleźć wiele ciekawych miejsc. Czeka tutaj chociażby klasztor Skiadhi czy też klasztor Thasi, w którym znajdują się XIV wieczne freski. Jeśli zaś ma się ochotę skosztować wina z Rodos najlepszym do tego miejscem okaże się Embonas, pełne winnic, lecz także restauracji, kawiarni czy tawern.

Owa Wyspa Róż i Słońca to także słynne uzdrowiska pomagające w licznych dolegliwościach czy też miejsca pełne dyskotek i klubów jak chociażby Faliraki – stolica zabawy. Na spragnionych odpoczynku wśród złotych piasków również czekają niesamowite miejsca. Jednym z nich jest plaża Tsambika, która uważana jest za najpiękniejszą na całej wyspie. Znajduje się ona wśród kamiennych wzniesień i oblewana jest krystalicznie czystą, nagrzaną słońcem wodą.

Równie urokliwa jest plaża ulokowana przy zatoce Anthony’ego Quinna, która otrzymała nazwę na cześć owego aktora, a także nieco mniej popularna plaża w Kolimbii, na której panuje mniejszy tłok i znajduje się wzniesienie, z którego widać całą okolicę.